تور تنگه واشی

۵ مرداد ۱۳۸۹

 

 

جاذبه ها

بازدید از روستای جلیزجند ، دره سکوه

آبشار ساواشی ، لوح قاجاری و تنگه های واشی

نوع و درجه بندي

طبیعت گردی ، فرهنگی

وسيله نقليه

اتوبوس توریستی کولردار  در اختیار

غذا و پذيرايي

۱ وعده صبحانه و  پذیرایی

اقامت

-------------------

ساير خدمات

بيمه حوادث گروهی ، كليه وروديه‌ها ،راهنماي تخصصی-

مدت برنامه

۱ روز -  ساعت ۵:۰۰ صبح ۵/۵/۱۳۸۹

هزينه

۲۳۰۰۰ تومان

تاريخ و محل حركت

۵ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۵:۰۰ صبح 

*** (لطفا ۳۰ دقیقه زودتر در محل حظور داشته باشید ) 
محل حركت : میدان آرژانتین - ضلع جنوب غرب - روبروی بانک سامان

برنامه سفر

جزئيات سفرنامه را از موسسه بخواهيد . شماره تماس : 09121775659  02188104870 

مهلت و نحوه ثبت نام

ثبت نام تاپايان وقت اداري ۳ مرداد‌ماه ۸۹  به صورت حضوري در دفتر سهندتور و يا واريز وجه به شماره حسابهاي ذيل انجام ميشود. (قبل از واریز وجه با سهندتور هماهنگ فرمائید .) 

حساب بانك ملی ایران سیبا بنام سهند پروین شماره حساب 0200745910004

حساب بانك ملی ایران سیبا بنام سهند پروین شماره کارت 6037991083451579

پس از واريز وجه لطفا تماس گرفته و شماره فيش واريزي را اعلام فرمائيد همچنين فيش بانكي را در روز حركت به سرپرست برنامه ارائه نمائيد . *** با توجه به محدوديت ظرفيت ( 30نفر ) ، اولويت با كساني است كه سريعتر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند .

*** واریز پول ملاک ثبت نام و قبول تمامی شرایط از سوی شرکت کنندگان گرامی می باشد.

توجه

1- ارايه بليت يا فيش بانكي به سرپرست برنامه ، هنگام شروع سفر الزامي است. 2- برنامه هاي اعلام شده با توجه به شرايط آب وهوايي وساير عوامل محيطي يا فني قابل جابجايي است. 3- درصورت انصراف تا 20روز قبل ازاجراي سفر 100% ، از20 تا 15 روز قبل 60% و از 15 تا 10 روز قبل 40% مبلغ قابل بازپرداخت خواهدبود؛پس ازآن هيچ گونه وجهي مسترد نخواهد شد.
4- جهت جلوگيري از آلودگي محيط زيست از آوردن هرگونه ظروف يكبار مصرف خودداري فرمائيد .
5- لطفا با دقت کامل سفرنامه و خدمات تور مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر سهندتور اطلاعات لازم را دريافت نمائيد .

*** لوازم ضروري

كارت شناسايي معتبر ، کفش مناسب ره پیمایی و صندل یا دمپایی ، باتوم کوه پیمایی ،  دارو ، كرم ضدآفتاب و لوازم بهداشتي شخصي ، ليوان ، كلاه و عينك آفتابي ،  قمقمه آب ، فلاسک آب جوش انفرادی ،  زیر انداز

 

تنگه واشی یا تنگه ساواشی مکانی است تفریحی و توریستی که در حدود 15 کیلومتری شمال غربی شهرستان فیروزکوه واقع است که با داشتن آب و هوای مناسب در تابستان ها، میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران می باشد. مناظر زیبا و آب و هوای خوب، تنها بخشی از جذابیتهای تنگه واشی است و شاید یکی از جذابترین بخشهای سفر به تنگه واشی حرکت در رودخانه ای است که در بین یک دره سنگی قرار دارد. با توجه به نزدیکی تنگه واشی به شهر تهران، امکان مسافرت یک روزه به این منطقه وجود دارد و بخصوص در تابستان هزاران نفر از ساکنین استان تهران و حتی استانهای اطراف به این منطقه مسافرت می کنند. در سال های اخیر، بسیاری از موسسه های توریستی، اقدام به برگزاری تورهای گوناگونی در این منطقه نموده اند که همین عامل باعث افزایش شهرت و معروفیت این منطقه شده است.
تنگه واشی به طول حدود 300 متر و با دیواره های صخره ای بلند به ارتفاع حدد 100 متر محل عبور رودخانه ای است که از کوه های ساواشی سر چشمه می گیرد و از میان دشت می گذرد. در فصل تابستان که آب به کمترین میزان خود می رسد، عمق آن به حدی است که در برخی نقاط تا زیر زانوی شما را خیس نماید. از دید آنوبانینی یکی از مهم ترین جذابیت های این تنگه، همین عبور از میان آب است. کل مسافت را باید از داخل آب طی نمود.
بعد از عبور از تنگه اول و گذر از دشتی سرسبز و زیبا، تنگه دوم قرار گرفته که حدود 2 کیلومتر با تنگه اولی فاصله دارد. این تنگه هم تقریبا مشابه تنگه اول بوده و به همان ترتیب باید از آن گذشت. این تنگه هم بسیار زیبا و چشم نواز بوده و از دیواره های سنگی آن در نقاط مختلف چشمه های آب زلال و خنک به سمت پایین روان است. در انتهای این تنگه نیز هیاهوی ریزش آب آبشاری زیبا مسافران را به خود می خواند تا در زیر آبشار و در هوای گرم تابستانه تنی به آب بزنند.
تنگه واشی علاوه بر طبیعت زیبا، دارای آثار باستانی نیز می باشد. یکی از سه کتبیه معروف دوره قاجار در این تنگه واقع شده است. دو کتبیه دیگر در چشمه علی شهر ری و تونل وانا در جاده هراز واقع شده اند. هر سه این کتیبه ها به دستور فتحعلی شاه قاجار حکاکی شده است. فتحعلی شاه که زمان قبل از پادشاهی خویش را در شیراز گذرانده بود، با دیدن نقش برجسته های آن دیار، سه نفر به نامهای حجارباشی، نقاش باشی و معمارباشی را مسئول ساخت این سه کتبیه در تهران کرد
 

 

+ نوشته شده توسط سهند پروین در بیست و یکم تیر ۱۳۸۹ و ساعت 22:11 |